Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Akcie v obci

8. marec - Medzinárodný deň žien

8. marec, deň, ktorý už nie je dnes oslavovaný tak ako v minulosti, no napriek tomu, je tu stále príležitosť, kedy môžeme našim ženám vyjadriť nejaké slovká úcty a vďaky.

A túto príležitosť využil aj starosta obce, ktorý usporiadal malé posedenie pri príležistosti tohto dňa.

Na úvod starosta poďakoval za prijatie pozvania a potom predniesol prejav venovaný len Vám - ženám. O bohatý kultúrny program sa už tradične postarali naši žiaci MŠ a ZŠ v Dobroči  a tiež detský folklórny súbor Radosť z Lučenca. Za krásne vystúpenie deti dostali sladkú odmenu.

 

Príhovor starostu obce

 

    Vážené dámy, milé ženy, vážení hostia.

 

      Chcem sa Vám poďakovať, že ste opäť prijali pozvanie na dnešnú oslavu MDŽ a zároveň Vás chcem srdečne privítať a pozdraviť. Musím povedať, že po roku 1989 bolo úlohou niektorých politikov vymazať tento pamätný deň len preto, že bol uznávaný a slávený za socializmu. Možno len málokto z nás vie, že MDŽ je zaznamenaný, ako pamätný deň v kalendári OSN. Takže týmto sviatkom Vám ženám vzdávame  úctu, lásku a vďaku a veríme, že neupadne do zabudnutia len z dôvodu ideológie.

       Milé ženy, vážení spoluobčania! V každodennom zhone pod tlakom povinností si mnohokrát ani neuvedomujeme, ako sa striedajú dni pracovné i sviatočné. Chcel by som Vám pripomenúť deň, na ktorý by sme nikdy nemali zabúdať. Je to sviatok našich najdrahších bytostí – našich žien. Preto som sa po roku znova rozhodol  preukázať Vám - ženám náležitú úctu. Práve 8. marec – MDŽ, je pre nás príležitosťou, aby sme sa aspoň na chvíľu zastavili v našom uponáhľanom živote a pozorne sa pozreli okolo seba. V takýchto chvíľach aj my muži nemôžme nevidieť, nemôžme necítiť prítomnosť tých, ktoré kráčajú celý život vedľa nás. Mnohokrát menej výrazne, skromnejšie, možno viac v úzadí, ale vždy za každých okolností pri nás.

    O žene môžeme hovoriť ako o manželke, nositeľke života, matke. Žena je prekrásne umelecké dielo, ktoré má veľa podôb. Pravda je, že žena je pilierom domácnosti. Aj výchova detí je predovšetkým na matkinej hlave. Žena sa dokáže lepšie postarať o malé deti, starých a chorých, je schopná väčších obetí. Vážme si ženu, s jej kladnými, či zápornými vlastnosťami, veď nikto nie je dokonalý a bezchybný – jednoducho ideálny typ. Nech je však tak, či onak, bez ženy by bol život na zemi bezcenný. Nie je rozhodujúce, či budeme, alebo nebudeme oslavovať medzinárodný deň žien.  Dôležité je, aby sme si ich dokázali uctiť po celý rok.        

    Koľkokrát si my muži ani neuvedomujeme, čo všetko tie naše ženy  v živote zvládnu. Sú základným kameňom našich rodín. Ženy sú tiež výborné kamarátky, majú pochopenie a úplne iný pohľad na vec. Všímajú si zdanlivé maličkosti, ktoré nám mužom občas uniknú. Majú zmysel pre poriadok a sú zodpovedné. Takto by som mohol pokračovať ešte veľmi dlho. Hovoriť o tom, že sú večnou inšpiráciou a že nás mužov priťahujú, je v tejto chvíli zbytočné.

    Hlboko sa skláňam milé dámy pred Vašou obetavosťou, ochotou, láskavosťou, ale i humorom a dobrou náladou, ktorou okoreňujete chvíle nášho každodenného života. Pri príležitosti Vášho krásneho sviatku mi dovoľte, aby som Vám v mene všetkých mužov, ako aj v mene svojom, zaželal predovšetkým pevné zdravie. Aby ste v tento deň, ale aj v ďalších nastávajúcich dňoch Vášho života, mali čo najmenej problémov, chvíľ bolesti a smútku, aby Vás pohoda, porozumenie a láska sprevádzali na každom kroku.  

 

   Ďakujem Vám za pozornosť a v nasledujúcich chvíľach, v ktorých Vás svojím vystúpením potešia deti MŠ a žiaci ZŠ v Dobroči, ako  aj detský folklórny súbor  RADOSŤ z Lučenca, Vám prajem príjemný a nerušený kultúrny zážitok.

 


 

1. obecná zabíjačka

V našej obci sa 28 januára konala prvá obecná zabíjačka ani mrazivé počasie túto akciu nepokazilo. Chlapi aj ženy sa zvŕtali jedna radosť a stoly sa tak prehýbali pod zabíjačkovými a pekárskymi dobrotami. O zábavu sa postarala hudobná skupina Karlíkovci.

Dúfame, že si o rok budeme môcť takýto deň zopakovať...


 

dnes je: 22.7.2019

meniny má: Magdaléna

podrobný kalendár

Virtuálny cintorín

webygroup

Úvodná stránka